عباس دوران

صدام حسين براي تحقير کردن خلبانان ايراني در يک مصاحبه تلوزيوني به خبرنگار خارجي گفت: به هر جوجه کلاغ ايراني که بتواند به 500 مايلي نيروگاه بصره نزديک شود حقوق يک سال خود را جايزه خواهم داد. 
تنها دو ساعت و نيم بعد از اين مصاحبه صدام، عباس دوران و حيدريان و عليرضا ياسيني نيروگاه بصره را بمباران کردند. 
 غروب همان روز خبرنگار راديو بي بي سي اعلام کرد: من امروز با آقاي صدام حسين رئيس جمهور عراق، مصاحبه داشتم و ايشان با اطمينان خاطر از دفاع قدرتمند هوايي خود در راه محافظت از نيروگاه ها، تاسيسات و ديگر منابع اقتصادي عراق در برابر حملات و تهاجم خلبانان ايراني سخن مي گفت. ولي من هنوز مصاحبه او را تنظيم نکرده بودم که نيروي هوايي ايران نيروگاه بصره را منهدم کرد. 
 اينک جنوب عراق در خاموشي فرو رفته و چراغ قوه در بازارهاي عراق بسيار ناياب و گران شده است چون با توجه به خسارات وارد به نيروگاه، تا چند روز آينده برق وصل نخواهد شد. سپس اين خبرنگار با لبخندي تمسخر آميز گفت: البته هنوز فرصتي پيش نيامده که من از صدام حسين سوال کنم چگونه جايزه خلبانان ايراني را تحويل خواهند داد. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

در دله آشپزباشی پایگاه خبری آب ایران Henry مداد رنگی مهدی نهالی گلبن تاک یادداشتهای اتفاقی محبوبه شریفی پازل باز گوگل تکست